Подготовка

1. Изматете ги јајцата и шеќерот. Намалете на најмала брзина и со постојано матење во млаз додајте го маслото,млекото и сокот од лимон. На крај додајте ги брашното, скробот, пецивото и ренданата кора од лимон. Измешајте со жица за матење.

2. Смесата истурете ја во калап од 22цм, премачкан со масло и набрашнет. Одозгора наредете ги јагодите исечени на половинки. Печете на 180 степени, 25-30 минути зависно од рерната.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани