Енергетска мини торта или колач...

Подготовка
1. Ги мелеме муслите во нутрибулет или блендер.
2. Портокалот заедно со сувото овошје, чиа семето, медот и кокосовиот путер исто ги мелеме во нутрибулет.
3. Сите состојки ги соединуваме и смесата ја распоредуваме во мини калап со обрач.
4. Оставаме да се излади и да се соединат вкусовите.
5. Декорираме со чоколаден прелив, бадеми и чоколадни трошки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани