Подготовка:

1. Во меленото месо изрендајте кромид, посолете додајте црн пипер. Измешајте.
2. Сварете ги јајцата и додадете ги во меленото месо. Направете топче, извалкајте го во брашно и испржете го од сите страни.
3. Во тенџере ставете домата, во домата ставете ги направените топчиња и варете ги околу 15 минути. Додајте густин за загусне сос. Сервирајте ги во чинија, а одозгора прелијте ги со сос!
Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани