Тестенини сварете во подсолена вода.
Сланината исечете ја на коцки и запржете малку до златна боја.
Во сад ставете ги сварените тестенини, урдата и пржената сланина, се убаво промешајте, по потреба ставете сол.
Многу е убаво и брзо. пробајте!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани