Во сад на оган ја мешаме слатката павлака со инстант кафето и путерот.
Загреваме на средна температура.
Садот го тргаме од оган и додаваме кршена темна чоколада.
Промешувајте добро да се растопи чоколадата.
Така приготвената смеса ставете ја во ладилник, па топчињата формирајте ги додека смесата е ладна и тврда.
Веднаш валкајте ги во чоколадно трошки.
Како ќе ги приготвувате ќе се лепатна рацете, затоа побрзајте при оформувањето.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови