Со оваа несекојдневна комбинација на вкусови си го засладивме и направивме денот
поубав. Ви го препорачувам на сите овој сладок, посен десерт во чаша.
Подготовка
1. Оризот го ставаме во зовриена вода со прстофат сол и го вариме на тивко. При крајот
на варењето додаваме шеќер, ванилин шеќер и оризовото млеко во прав растворено во
малку вода. Го распоредуваме во чаши.
2. Авокадото, бананата, какаото и медот ги блендираме до измазнување на смесата.
3. Откако се изладил сутлијашот го прелеваме со чококремот.
4. Декорираме по желба.
Забелешка
Се разбира доколку не постите можете да си го направите и со нерастително млеко.