1. Се мати маргаринот со миксер и му се додаваат мелените кикиритки.

2. Се додаваат и останатите состојки и со рака се замесува глатко нелепливо тесто.

3. Од тестото се вадат парчиња со тежина од околу 11 гр.

4. Во секое парче се става по една цела кикиритка и се витка во топче.

5. Оформените топчиња се макаат во пиво, па во сусам.

6. Се печат во загреана рерна на 200С околу половина час, односно додека не поруменат.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови