Брза, лесна и вкусна салата за оние кои го сакаат сусамот и за ненадејни гости.
Единствено неколку минути ќе се позанимавате само за потпекување на сусамот, а другото е сосема едноставно, се се меша со лажица до компактна смеса.
Спремената салата оставете ја најмалку еден час во фрижидер пред служење. За тоа време ќе се спојат состојките, и салатата ќе стане малку поцврста од првичниот изглед.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови