1. Исчистете го карфиолот и разделете го на поситни делови.
2. Исечкајте го кромидот покрупно.
3. Исечкајте го целерот на поситни делови.
4. Карфиолот, целерот и кромидот ставете ги во длабок лонец.
5. Ставете вода додека не се прекрие зеленчукот.
6. Оставете ги да зовријат.
7. Потоа намалете го оганот и оставете на тивок оган да се варат 30 минути.
8. Откако ќе се свари зеленчукот, супата испасирајте ја со пасирка.
9. Додадете исецкан магдонос за да ја украси супата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови