Во длабок сад ги обаруваме сувите пиперки и водата ја цедиме.
На страна во друг сад ги матиме јајцата и додаваме малку сол.
Цедените пиперки ги валкаме во брашно, па потоа ги потопуваме во јајцата.
Така приготвени ги пуштаме во врел зејтин.
Се пржат многу малку. Изгледаат како риби :)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови