Превкусни чоколадни срценца кои се топат во уста. Се што вие потребно е само желба, љубов кон готвењето, чоколадо и малку време. Јас ги правев во силиконско калапче кое е со мали форми на срценца.
1. На пареа го растопуваме чоколадото, ставаме во садот масло, и штом е растопено го додаваме румот, мене ова ми е совршена комбинација, ммм
2/ Го ставаме чоколадото во калапчето, го ставаме во фридижер да се стегне убаво, и по 10на минути ги вадиме и ги ставаме во хартиени корпенца.

Совршен подарок за вашите сакани за денот на вљубените

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови