Подготовка

Во зовриена вода додадете ја коцката за супа и сецкан лук.Додадете го и спанаќот и оставете малку да вари додека да омекне спанаќот, но не премногу да не ја изгуби бојата.
Преместете ја смесата во блендер и изблендирајте. Потоа повторно вратете на оган и речиси да зоврие па додадете крем за готвење. Оставете малку да поврие со повремено мешање. Посолете додека е потребно.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови