Брз, превкусен солен ролат

Подготовка

1. Во длабок сад изматете ги јајцата со јогуртот, брашното и пецивото. Смесата ставете ја во тава за печење и печете на 180 степени околу 15 мин. Добиената кора ставете ја во мокра крпа и замотајте. Нека одмори 10 мин

2. Потоа тргнете ја крпата, премачкајте од крем сирењето, наредете листови чајна и замотајте ролат.

Декорирајте по желба

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани