Јајцата се матат и се додава двете врсти на брашно, пецивото зејтинот, јогуртот, сол и на крај изгмеченото сирење. Во намрснето плехче са става смесата и се пече на 220 С да поцрвене. Во оваа смеса може да се додадат и шунка, кисели краставички.
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови