Се двојат белките од жолчките.
Белките се матат со прстофат шеќер и солта во цврст снег.
Жолчките се матат, па им се додава маслото, киселата павлака и мајонезот.
Потоа се додаваат помешани брашното, пецивото и куркумата.
На вака изматената смеса на два-три пати се додава снегот од белките соединувајќи со лопатка.

Во плех (32×39) се става хартија, над неа маслинките, лентите морков, ливчињата магдонос и сецканите перца од млад кромид.
Се излева смесата.

Се печи 13 мин. на 180 во загреана рерна или секој според рерната.

Се витка во влажна пацета. Се остава целосно да се излади.

Филот се подготвува на тој начин што сите наведени состојки за него се мешаат, соединуваат.

Се филова кората, декоративната страна од надвор да биди,убаво се рола, се витка во стреч фолија и да отстои во фрижидер неколку часа или преку ноќ.
Потоа се сечи и сервира.

На здравје! -)
п.с. Од филот ми остана малку, што значи можи да намалите од количините на состојките, или пак си направите неколку бомбици...)))

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани