Од едоставни состојки излегоа одлични и здрави грицкалки.

Се соединуваат и мешаат сувите состојки, па се додаваат маслото и пивото. Се замесува тестото, се прават топчиња , кои ги печеме во загреан тостер, а може и во апарат за вафли.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани