‎4 јајца се изработат како за торта, се додава 1/2 чаша (чашата е од 200мл) зејтин, 1 чаша јогурт, 1чаша исецкан магданос, 1 чаша рендан морков свеж ( на ситната страна на рендето), 1 чаша рендано сирење (на крупно), 1 чаша шунка сецкана на коцкички, 1 пециво, 10 лажици брашно. Се измеша на крај се со лажица и се истура во калапот и се пече...кај мене се печени во силиконски калапи,  но може и во куглов и сл..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови