Се мати јајцето со млекото.
Се додава издобеното сирење, брашното, солта, биберот и магдоносот.
Сите состојки убаво се мешаат.
Од смесата се зема со лажица и се става на загреана тефлонска тава, премачкана со малку масло и се пече од двете страни како што ги печеме и палачинките.
Пријатно јадење !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови