Испечати

Печени ќофтиња со компири

 Печени ќофтиња со компири

Состојки

  • 400 гр мелено месо
  • 1 главица кромид
  • 600 гр компири
  • 100 гр ориз
  • 1 јајце
  • 150 гр павлака
  • 2 лажици доматно пире
  • 3 чешниња лук
  • 150 гр кашкавал
  • по вкус сол и црн пипер

Подготовка

Печени ќофтиња поинаку се викаат *запеченные тефтели*, посебно ги готват тие луѓе што не сакаат пржени ќофтиња, меѓутоа исто многу вкусни.

1. Оризот се вари во малку посолена вода и се цеди.
2. Месото, јајцето, оризот, зачините и исецканиот лук и кромид се промешуваат, потоа се прават мали ќофтиња со големина 5 см, и се редат во намрсено тавче за печење.
3. Сос. Павлаката се промешува заедно со доматното пире и солта.
4. Компирите се сечат појадро и се валкаат во сосот, потоа се редат во тавчето со ќофтињата , и со преостанатиот сос се премачкуваат ќофтињата, и на крај се додава малку топла вода.
5. Ќофтињата се печат на 200 степени покриени со фолија, потоа фолијата се вади и се печат додека не се заруменат, на крај се вадат и се посипуваат со изрендан кашкавал и повторно се печат уште 5 минути.

По ваш вкус можете да додадете со компирите и друг зеленчук.