Во сад ги матиме заедно јогуртот, маслото и јајцето.

Во груг сад ставаме рендан кашкавал, сецкана шунка, зачините, лукчето исецкано, содата, пециво и брашното се заедно измешајте.

Течната смеса ја соединете со сувата.

Во подмачкан калап за мафини ставете од смесата од горе ставете малку нарендат кашкавал.
Печете на 180 степени околу 25-30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови