1. Јајцата пенсто се матат и кога се изматени се додава киселата павлака и солта и се продолжува со матење на нај бавно.
2. Се додава пченкарното брашно и се меша, па белото брашно се печивото и повторно убаво се меша. Се додава путерот.
3. На крај се додаваат маслинките, кашавалот и сланината. Смесата се турива во намастен калап за мафини одприлика по две лажици за секој мафин. Се наросуваат со сусам
4. Мафините се печат во загреана рерна на 200 степени околу 20 минути.
Послужете....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови