Брзи,вкусни и едноставни се овие мафини.Мешавината на Фантазија е одлична, а во пакувањето има и кесичка со семиња(сончоглед,тиква,лен...30 грама)
Во сад се става мешавината за тесто, јајцата, водата и маслото. Се мати со миксер додека се добие изедначена смеса.
Се додава една лажица од семињата, рендано сирење и ситно сецкана сланина.
Хартиени калапи се ставаат во тавата за мафини. Тестото рамномерно се распоредува во калапите. Од прилика по една и пол лажица. Згора се наросуваат со остатокот од семињата
Се печат околу 25 до 3о минути во загреана рерна на 180 степени.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови