Едноставно и вкусно мезе...
Крекерите сомелете ги, а кикириките истолчете ги. Додадете го фета сирењето кое треба да е убаво иситнето и киселата павлака. Зачинете со шарена сол.
Со рака се формираат бомбици кои се ставаат врз еден прстен крекер, па се преклопуваат со друг прстен.
Се декорираат со кикирики.
Оставете да се оладат околу еден час и послужете...