За сите обожаватели на брзи, едноставни и вкусни рецепти.

Овој рецепт е одличен за вкусно и брзо мезе.

Сите состојки соедените ги во длабок сад и постепено додавајте го двопекот. Ако ви се многу суви додадете уште малку павлака.
Формирајте топчиња ,ставете боцки и декорирајте со рузмарин и шарен мелен бибер.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови