Испечати

Солени залачиња

Солени залачиња

Состојки

  • 200 гр фета сирење
  • 3 лажици кисела павлака
  • 100 гр ренадан кашкавал
  • 6 мали парчиња мелен двопек
  • 100 гр варена мешавина(грашок, пченка, морков)-ситно сецкана
  • мелен шарен бибер

Подготовка

За сите обожаватели на брзи, едноставни и вкусни рецепти.

Овој рецепт е одличен за вкусно и брзо мезе.

Сите состојки соедените ги во длабок сад и постепено додавајте го двопекот. Ако ви се многу суви додадете уште малку павлака.
Формирајте топчиња ,ставете боцки и декорирајте со рузмарин и шарен мелен бибер.
На здравје!