Брз, вкусен и освежителен сок за секое време.
1. Лимонот и портокалот се рендаат смрзнати. Потоа се додава водата и шеќерот. Се остава 2 саати да се соединат состојќите и се додава потоа лимонтусот. Се промешува. Се цеди низ газа или цедалка и се пие.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани