1. Тиквичката ја рендаме, ја оставаме 1 час во цедалка да се исцеди од вишокот течност.
2. Овесните снегулки во блендер ги блендираме како брашно. Чоколадото го сецкаме на мали коцки
3. Во длабок сад ги ставаме овесните снегулки, медот, путерот од кикирики, тиквичката, млекото и какаото. Промешуваме. Со рачен блендер ја блендираме смесата, да се добие убава хомогена смеса. Го додаваме пецивото и 2/3 од сецканото чоколадо. Промешуваме со лажица.
4. Смесата ја ставаме во правоаголна тава обложена со хартија за печење. Одозгора го ставаме преостанатото чоколадо. Печиме во загреана рерна на 180 степени 40 минути.
* јас користам домашен путер од кикиритки, без додаток на засладувач. Доколку ставате купечки тогаш може да ја намалите количината на мед, да не биде преблаго
* димензиите на тавата се 23x30

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани