Најпрвин подгответе го сосот:

1. Исечете ги тиквичките на коцки и ставете да се пропржат на маслиново масло.
Додајте сосема малку вода и оставете на среден оган да подомекнат (кратко, да не омекнат премногу и да не бидат кашести).

2. Префрлете ги во висок сад за рачно блендирање. Додајте го лукот, босилекот, оревите, граната, сол и црн бибер. Изблендирајте со рачен блендер. Ако е многу густо додајте малку вода до посакуваната густина.

3. Ставете ја тестенината да се вари во зовриена солена вода. Оваа тестенина се вари кратко, 3 минути. Сварената тестенина исцедете ја и ставете ја во сосот. Убаво измешајте.

4. Сервирајте со страчатела и сецкани ореви.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани