1. Се замесува тесто од маргаринот, јајцата, шеќерот, ванилата и брашното. Убаво се меси и на крајот се додаваат оревите. Се сука кора со дебелина од 5мм, се вадат со чаша кругови и се печат на 200С-15мин.

2. Кога ќе оладат се става на секое колаче стопено бело чоколадо и врз него се реди мачмалоу, па се цртаат очи и раце .Колачиња кои се интересни за децата па и за возрасните.Но пред се и многу вкусни.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани