Во чаша ја ставаме водата и ги додаваме чиа семките.
Промешуваме и оставаме да одстои 30 минути.
Во чашата на нутрибулет ги ставаме јаболкото, на кои му се одстранети семките, излупениот портокал и ливчињата свежа жалфија.
Додаваме околу 50 мл вода и убаво соединуваме.
Во чашата на нутрибулет ги додаваме чиа семките, заедно со водата, промешуваме и сервираме во 2 чаши.
Консумираме веднаш.
Денот може да започне....

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани