Исечете го лебот на парчиња и тостирајте го.

Измешајте го путерот од кикирики со маскарпонето и медот.
Со овој крем премачкајте го тостираните лебчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани