Испечати

Слатки брускети со путер од кикирики и маскарпоне

Слатки брускети со путер од кикирики и маскарпоне

Состојки

  • 1 мал багет
  • 2 лажици маскарпоне
  • 1 полна лажица путер од кикирики
  • 1 лажица мед

Подготовка

Исечете го лебот на парчиња и тостирајте го.

Измешајте го путерот од кикирики со маскарпонето и медот.
Со овој крем премачкајте го тостираните лебчиња.