Се припрема сладоледот по упатството од кесичката, се полнат силиконските модли и одат веднаш во замрзнувач, добро замрзнат сладоледот се декорира и кој го обожава, го ужива

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови