Ставете ги сите состојки во огноотпорен сад на највисока температура додека зовријат. Потоа, намалете ја температурата на средна до средно-висока и мешајте често 20на минути. Ќе се добие течна густина (многу слична како шербетот за слатко).

Тргнете го садот на страна и оставете го неколку минути да подолади (зависно од собната температура, околу 5 минути).
Во плехот од шпоретот скоцкајте пек-хартија. Со помош на лажица сипете од бомбон смесата во мали купчиња во големина на станадардни бонбончиња. Оставете ги барем 20 минути да се здрват, па посипете ги со шеќер во прав обилно. Извадете/одлепете ги од хартијата и убаво измашејте ги.

Чувајте ги на ладно и суво место. Помеѓу секој ред ставете мрсна хартија или приросете шеќер во прав.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови