Многу брзо и едноставно, а конечниот резултат е одличен...
Месото исчукајте го малку од двете страни.
На загреано масло пропржете ги шницлите од двете страни (само малку).
Во тавата во која сте пржеле, ставете ги шницлите, виното, павлаката и сенфот, зачинете и нека се динстаат петнаесетина мин., се додека сосот не се згусти. Готово е... јас ги послужив со печени компири, а вие можете со нешто друго...на пр. њоките од тиква одлично ќе одат со ова јадење.
Слободно можете свинското да го замените со телешко или пилешко месо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови