1. Јаткастите плодови се потпекуваат на суво, секој одделно, се толчат, се додаваат во сад, ладното тврдо варено јајце се ренда, се додава цедена пченка.
2. Настрана во сад се соединуваат крем сирењето и киселата павлака, се додава сол и црн бибер, се соединува се заедно.
3. Се остава во фрижидер да се зацврсти, па се служи ладна. Декорирајте по избор
Брза едноставна варијација на тема салати кои често ги подготвувам.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови