Брза, едноставна и вкусна салата.

Подготовка:

1. Испечените пиперки исечкајте ги. Сирењето изрендајте го.
2. Сланината исечкајте ја на коцки и испржете ја. Измешајте ги сите состојки заедно со мајонезот.
3. Нека постои некое време во фрижидерот и подготвена е за служење.

На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови