Испечати

Салата со сирење и црвени пиперки

Салата со сирење и црвени пиперки

Состојки

  • 3 печени, црвени пиперки
  • 300 гр сирење
  • 100 гр чадена сланина
  • 2 лажици мајонез

Подготовка

Брза, едноставна и вкусна салата.

Подготовка:

1. Испечените пиперки исечкајте ги. Сирењето изрендајте го.
2. Сланината исечкајте ја на коцки и испржете ја. Измешајте ги сите состојки заедно со мајонезот.
3. Нека постои некое време во фрижидерот и подготвена е за служење.

На здравје!