Убава салата која може да биде и замена за оброк.
Зеленчукот убаво се мие и се става во чинија. Се додаваат оревите.
Згора изронете сино сирење.
Се прелива со преливот кој се подготвува така што убаво се мешаат сите состојки.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови