Подготовка:

1. Во сад го ставаме белото сирење и го дробиме со вилушка.
2. Испечените пиперки ги лупиме и ги сецкаме ситно. Ги додаваме кај сирењето. Додаваме маслиново масло, мајонез и исцедено кисело млеко. Убаво соединуваме. Оставаме во фрижидер да се спојат вкусовите, околу 30 минути.
Сервираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани