Подготовката на рецептов е брза, лесна, едноставна. Најпрво сварете ги јајцата и исечкајте ги на покрупни парчиња. Авокадото исечете го на половина и извадете му ја семката. Потоа извадете го плодот од корупката. Ставете го во посебна чинија и додадете ги исечканите јајца. Зачинете и додадете сок од лимон. Измешајте ги заедно. Потоа додадете го киселото млеко. Промешајте го да се соедини. Сервирајте во корупката од авокадото.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови