Една идеја во вид на кремаста салата како да се искористат јајцата од празникот, а без многу труд и време, базирано со мислите на пица, но мајонезот и кечапот заменети со павлаката.
Сите состојки исецкајте ги на колку можите поситни коцкички.
Додадете ја павлаката и зачините, измешајте-готово.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани