Превкусна салата или прилог....
Модриот патлиџан исечете го на тркалца и пржете го на малку масло од двете страни.
Потоа пржениот патлиџан го сецкаме на ситни парчиња. Додаваме ситно сецкано чешне лук и рендано сирење.
Го дадаваме макалото и павлаката убаво мешаме и салатата е готова.
Зачинуваме според вкусот, јас со свежо мелен црн бибер и сол.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови