Сварете го стекот со морковот. Сварете ги јајцата, посебно макароните, кои потоа ќе ги исцедите и откако се ќе олади ќе исечкате на ситни коцкички.
Во длабок сад измешајте ги сите заедно и додадете ги останатите наведени состојки. По потреба малку досолете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани