Подготовка:

1. Тиквичките исечете ги во должина на танки парчиња и испечете ги во грил тава.
2. Пилешкиот стек исечете го на мали парчиња и испржете ги на грил тава со помалку масло. Земете дрвени стапчиња за ражничња.
3. Во секое парче завиткајте пилешки стек, тиквичка и намачкајте малку со лукче. Секое завиткано парче навлечете го на ражник. Ражничњата испечете ги на кратко во тава грил.
Сервирајте ги во чинија со сос од патлиџан.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани