Фичо ќе направи лесен ручек, раженчиња со ролнички од пилешко месо тиквички и фил, во комбинација со сос од мајонез.

Подготовка

Чекор 1: Пилешките гради исечете ги тенко по должина и истенчете ги со чук.

Чекор 2: Тиквичките сечете ги тенко, 2-3 милиметри.

Чекор 3: Во сецко ставете ги оревите, белката, рузмаринот и пармезанот. Убаво сомелете ги состојките.

Чекор 4: Со смесата премачкајте го секое парче, замотајте го во ролат, потоа замотајте го во тиквичка и редете ги на стапчињата за ражничи. Печете додека не се испече.

Чекор 5: За сосот ситно исецкајте едно чешне лук и измешајте го со неколку лажици мајонез.

Чекор 6: Сервирајте!

СОВЕТ: За уште посочни раженчиња, може најгоре секоја ролничка да ја обвтикате со тенко парче сланина.