Месото се става во подлабок сад и се замесува со изренданиот кромид, 1/2чаша од презлата, брашното, зачините и 1 јајце и 1 жолчка. Убаво се меси и се додава убаво исцедениот расол или сечканиот купус. Така подготвена смесата треба да одседи барем 1 час, а потоа се пече во калап или се прават 2 векнички. Векничките се премачкуваат со преостанатата белка и убаво се посипуваат со презлата. Се печат на 200степени околу 30 минути или може и да се испржат.
Вкусот подсетува на сарма и верувам дека ќе ви се допадне.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови