Јајцата се матат со маслото и една лажичка сол. Кон нив се додава водата и киселата павлака и убаво се промешува да се изедначи.
2 вида на брашно се мешаат заедно со пецивото и се додаваат кон јајцата. Се додава и сирењето, саламата, афионот и сончогледот и убаво со лажица се соединува целата смеса. На крај се става и магдоносот и смесата се сипе во намастен плех, па се пече во рерна на 200степени околу 15-20 минути.
Од како е печена се ваѓа од рерна и се премачкува со маргаринот, па пак се враќа во исклучена рерна околу 5 минути.
Се служи со чаша јогурт и одлична е и за појадок и за вечера.
Пченкарното брашно е убаво ако е мелено на воденица затоа што така било поубаво и поквалитетно и не нагорчува од како ќе одстои.
Пројата е мека и од како ќе одстои и тоа благодарение на павлаката.
Чашата е од 200мл

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Без адаптирани дела