Измешајте ги двата вида брашно и пецивото. Изрендајте ја тиквичката, сувомеснатиот производ и издробете го сирењето. Додадете ги во сувите состојки. Додадете ги и јајцата и течностите и се убаво измешајте.
Наросете малку сусам во силиконските модлички и полнете ги 2/3 од смесата. Печете на 200 степени околу 15-20 мин. Во зависност од рерната.
Со овие модли кај мене излегоја 20 парчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани