Макароните сварете ги во поголема количина солена вода.
Тавата за печење премачкајте ја со путер или масло и додајте ги сварените макарони.
Додајте ги и сецканата шунка, ренданиот кашкавал, сецканите печурки, доматната салса, малку оригано и убаво промешајте.
Посолете ги макароните, попрскајте ги со масло и нанесете го одозгора пармезанот.
Печете ги на 200 стеени 10-15 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани